Dobry Nauczyciel — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

photo

U mnie wszystko działa jak należy, a paczuszka już niedaleko, mam nadzieje, że jutro lub pojutrze dotrze do UK.
Ps. a to mój status z DHL, więc jeżeli moja przesyłka jest już w Niemczech to wasze do Polski powinny dotrzeć jutro.

2/19/2008 7:25 pm Depart Facility Leipzig, Germany
7:25 pm In transit. Leipzig, Germany
4:34 pm Transit through DHL facility Leipzig, Germany
3:59 am Depart Facility Hong Kong - Hub, Hong Kong
3:50 am Processed at DHL Location. Hong Kong - Hub, Hong Kong
12:34 am Transit through DHL facility Hong Kong - Hub, Hong Kong
2/18/2008 11:55 pm Depart Facility Hong Kong, Hong Kong
11:38 pm Processed at DHL Location. Hong Kong, Hong Kong
10:10 pm Departing origin. Hong Kong, Hong Kong
8:15 pm Shipment picked up Hong Kong, Hong Kong

Moi drodzy, w ramach ostatnich podrygów szaleństwa przedsesyjnego, chciałbym Was zaprosić na wyjazd do:

HEIDE PARKU!

Największy park rozrywki w Niemczech czeka na Was!

Program:

Dzień 1 (14maja):
Zbiórka o 00:30, wyjazd w kierunku Soltau.

Dzień 2 (15 maja):
Przyjazd do Soltau, całodzienna zabawa w parku rozrywki Heide Park. Wyjazd do Polski

w godzinach wieczornych.

Dzień 3 (16 maja) :
Przyjazd do Szczecina w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.

CENA:
120 PLN OBEJMUJE:

·transport autokarem klasy turystycznej (toaleta, barek)

·ubezpieczenie NWW do wartości 2 000 Euro, KL do 10 000 Euro, ubezpieczyciel- AXA Towarzystwo Ubezpieczeniowe i Reasekuracyjne,

· obsługa pilota „Greland Tour”

- ok. 50 zł taniej niż w innych biurach podróży

+ 23 euro na wstęp na cały dzień do Heide Parku. Cena za bilet zbiorowy.


W ten sposób za ok. 200zł możecie wyszaleć się w wyśmienitym towarzystwie!

Nie przegap okazji i wyślij zgłoszenie na:

heideparkwyjazd@wp.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń! Ilość miejsc ograniczona (47). Przy większej ilości zgłoszeń decyduje kolejność wpłat. Wpłaty do 5 maja.

W razie pytań, mail powyżej lub mój nr. kom. : 606 403 992.
Szybka decyzja i jedziesz z Nami!


Z pozdrowieniem,


Bartek Balewski, grupa 1, III rok

Organizator wycieczki

Hej,

Mam mozliwosc sciagniecia z Niemiec nowego twina 2*12l 232bar, szerokie obejmy, gumowe galki, blah, blah, blah. 430EUR + 30EUR za transport.
Brac, czy kupie w PL cos tanszego?

Promocje swiateczne mnie nie interesuja, bo bede mogl kupic dopiero po Nowym Roku.
9000usd+1550usd=10550x3,3=34815PLZ+VAT19%(pod warunkiem ze płacimy w Niemczech wtedy przechodzi również niższa faktura, jeśli kupujemy na firmę musimy oclić w Polsce i VAT jest 22%)+akcyza20%+10%cło( od wartości )+rozpakowanie 450euro+transport 1500zł+rejestracja - tłumaczenia 1500zł
licząc to za żadne skarby nie wychodzi ok 50tys PLZ
no chyba że się mylę


Liczysz prawidłowo, ale czasami bywa tak, że 2+2=3 :idea:


Witam
Jeśli masz swój wosk i nie boisz się kosztów transportu do i z Polski, to mogę podać nr telefonu do kolegi, który przerobi go na węzę.

Mam doskonałą forme na wymiar dla DNM i robię sobie od lat węzę sam. Chyba kupie sobie wosk (żółty lub biały bo ten jest z ramki pracy) i będę machał sam. Cóż chciałem iść na łatwiznę, bo taki wosk trochę kosztuje. W Niemczech nie ma problemu też kupić taki wosk, ani też węzy... bo na tym właśnie oni mają tzw "Hopla"
W każdym razie węzy z wosku niewiadomego pochodzenia nie kupię na pewno
Pozdrawiam Serdecznie
Eryk
PS
Parę razy w roku jestem w Niemczech
Kein Problem... aby w Niemczech kupowac tylko
nie mamy Niemieckich zarobków...


Jeden pan kupował mazdę 6 w komisie... cudo 3-letnie z Italii...:) Cena atrakcyjna bo troszkę był "drobny" problem z konsolą klimatyzacji. Okazało się, że auto było utopione i KAŻDY stalowy element wewnątrz wyglądał jak wydarty z ziemi z 2 wojny światowej:). Kupujący zauważył tę rdzę pod fotelami, ale sprzedawca wyjaśnił mu, że w klimacie południowym przy stosowaniu klimatyzacji tak sie dzieje, że auto wewnątrz rdzewieje...;)Taaak, tekst o rdzewieniu wnętrza od klimy jest the best

BTW, kiedyś była większa powódź w Niemczech i Czechach (m.in. zalało parkingi fabryczne Skody), no i zaroiło się w ogłoszeniach od "nówek" i "prawie nówek" po interesujących cenach . Na niezłą minę można było się nadziać.

BTW.2. . Parę lat temu na kanale La Manche wywrócił się prom z transportem nowiutkich Volvo na wyspy . Podnieść go nie dało rady, więc wielka operacja złomowania polegała na pocięciu go na kawałki. Przy tym wszystko było pod ścisłym nadzorem Volvo, zwłaszcza procedura złomowania samochodów - firma Volvo, jako ich właściciel, nie mogła dopuścić do tego, żeby CHOĆBY JEDNA, NAJDROBNIEJSZA CZĘŚĆ z potopionych samochodów nie przedostała się na rynek wtórny. Nie wiem, jak to wyglądało prawnie, ale pewnie chodziło też o reputację producenta.

Już 25 bezdomnych psów ze schroniska w Radlinie pod Jarocinem (Wielkopolskie) znalazło w tym roku swoich opiekunów w niemieckiej miejscowości Schwerte. Kolejny transport z 10 czworonogami wyjechał do tego kraju w czwartek.

Akcją pomocy schronisku kieruje Izabela Baeizert. Często chore lub niewidome psy są najpierw leczone w niemieckich klinikach, a później adoptowane. W czwartkowym transporcie znalazł się m.in. niewidomy bernardyn i pies z chorobą nowotworową. Oba przejdą w najbliższym czasie operacje.

- Psy z Radlina mają w Niemczech wręcz komfortowe warunki. Najpierw przechodzą wszystkie badania. Są czyszczone, pozbawiane pasożytów i już po tych podstawowych zabiegach trudno je wręcz rozpoznać - powiedziała w czwartek Baeizert. Według niej, Niemców nie obchodzi kraj pochodzenia zwierząt ani choroby, jakie przeszły. "Chętnie adoptują psy, dlatego, że chcą je uratować" - powiedziała PAP Baeizert. Jak wyjaśniła, psy przekazywane są rodzinom wraz z pełną dokumentacją i charakterystyką zachowań. "Adopcję zawsze poprzedza trwająca 3 dni próba, podczas której rodzina może poznać dokładniej psa" - podkreśliła.

Dzięki inicjatywie Baeizert, nowych właścicieli w Niemczech znalazło też 108 bezdomnych psów z innych miejscowości w Polsce. Za każdym razem przywozi ona do Radlina prezenty dla zwierząt, m.in. kojce, kilkaset kilogramów suchej karmy i najpotrzebniejsze lekarstwa oraz środki higieny.