Dobry Nauczyciel — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

photo

mam pytanie prośbę
w piątek czeka mnie wyjazd do Olsztyna
muszę zrobić trasę Warszawa -Olsztyn - Warszawa, a w tym celu podjąć decyzję co do transportu ( też i godziny)

czy możecie mi pomóc określić czas jaki mi zajmie dojazd z dworca pks/pkp do kościoła św Józefa ( jeżeli czegos nie mylę) a potem z cmentarza komunalnego ( ul poprzeczna ) na dworzec
samochodem znaczy chyba taksówkę wezmę bo to najszybciej będzie

i jakieś namiar na taxi

dzięki
cyd

Tomice

Jedno z najbardziej urozmaiconych i „zacisznych” miejsc.
Jest to była baza rakietowa,
której koszary wykorzystuje Policja jako Ośrodek Doskonalenia Zawodowego (są więc po sąsiedzku). Konsekwencją tego jest to,
że nie ma w okolicy zbyt wielu zwiedzających i nie następuje
dewastacja terenu. Teren pod „kontrolą” BRT (Blade Runners Team) oni uprzedzają policję o ewentualnych manewrach i to oni urządzili już na tamtym terenie 2 zloty krajowo-międzynarodowe. Informacja o ewentualnych spotkaniach na tym terenie pojawia się zawsze wcześniej na forum. Zaproszeni są wszyscy nie karani Jak dojechać ? : - 6 kilometrów przed Góra Kalwarią (od Piaseczna) skręt w lewo przy samym znaku drogowym "Tomice"(zaraz za Baniochą) i 300m drogą z betonowych płyt w lesie Transport indywidualny, lub PKS do Baniochy. Tradycją jest że wszyscy zmotoryzowani którzy maja wolne miejsca zabierają niezmotoryzowanych z Pl.Bankowego. Ale uprasza się tych ostatnich aby wykazali się minimum starania i przedtem zaklepali sobie miejsce.

Tomice są odległe od mojej działki o jakieś 500m, wiec miejscówka dla nas całkiem atrakcyjna nawet pod względem położenia. Wyjazdy ASG więc moga być całkiem wesołe w tamtych stronach. Z jednej strony Tomice z drugiej natomiast odlotowe lasy Chojnowskie

Witam jestem nowy na waszym forum.
Jestem z rocznika 93 wiec mam 16 lat już ukończone chętnie bym się z wami postrzelał chciałbym zobaczyć jak się strzela 16 graczy (8 vs 8 ) a nie jak my z kumplami 5-6 osób
Jak wspomniałem chciałbym się z wami postrzelać ale nie mam transportu do Łasku za bardzo a kasy nie mam na autobus(przypał w zasadzie by był jechać PKS'em ). Z naszej grupy bym się sam mógł strzelać bo moi mają po 15 lat (rocznik 94).
Miło by było gdybyście coś organizowali w okolicach Sieradza bo wiem że Ebola jest z Sieradza .
Jeśli Ebola będzie coś organizować albo Wy w Sieradzu to moglibyście napisać na e-mail comanche64@interia.pl .


Serdecznie pozdrawiam Miszcz

hmm...uznaliśmy że 11:30 to taka optymalna pora bo zanim się z tego Sącza wyzbieramy to trochę minie

Edit: eee...chłopaki problem mamy... bo transportu za bardzo nie mamy i nie wiemy co teraz zrobić bo są niby PKS-y jakieś ale one kursują albo w dni robocze albo w soboty. Ma ktoś jakiś transport?


Ok już mamy transport

Witam serdecznie, jest pilnie potrzebny transport na trasie warszawa-wrocław dla malutkiej sunieczki ( 4kg), która kocha wszystko co zyje. Sunieczka jest ze schroniska w Kruszewie - mozliwe, ze wolontariusz dowiezie ja do warszawy. Sunieczka ma juz nowy domek w Sycowie, ale ze względu na brak samochodu u nas, niskie temperatury i zbyt duzy stres zwiazany z podróza pks'em, zwracam sie z wielka prosba o pomoc. Sunieczka jest niezwykle kochana i chetnie zabrałaby się z jakims królisiem z adopcji, który by jechał do wrocławia. Bardzo proszę o pomoc, inaczej bedziemy musieli zaczekąc na znaczne ocieplenie, a Gobi- bo tak się nazywa- juz długo czeka. Kontakt:

Schronisko dla bezdomnych Zwierząt
w Kruszewie

Kruszewo 34/35
k / Goworowa
tel. kom. właścicielki Pani Wiesława Rykowska - 0 603 703 468
lub
Pani Aneta Muranowicz -782-674-952

PEKAES jest jednym z najstarszych polskich przewoźników, istniejącym ponad 45 lat. Jego początki sięgają roku 1958 kiedy powstało Przedsiębiorstwo Międzynarodowych Przewozów Samochodowych PEKAES, świadczące usługi transportowe na rzecz polskiego handlu zagranicznego.

W roku 1982 została powołana do życia spółka akcyjna PEKAES Auto-Transport S.A., która przejęła od PMPS PEKAES wykonywanie międzynarodowych przewozów samochodowych.

W roku 1991 w wyniku zmian gospodarczych w Polsce PEKAES przestał być jedynym przewoźnikiem międzynarodowym. Nastąpiła zmiana struktury organizacyjnej Spółki i przekształcenie jej w organizację holdingową. PEKAES Auto-Transport S.A. stał się podmiotem dominującym, stanowiąc centrum strategiczno-kapitałowe Grupy.

W latach dziewięćdziesiątych Grupa PEKAES rozszerzyła zakres świadczonych usług oferując, obok międzynarodowej i krajowej spedycji oraz transportu, także usługi logistyczne oraz serwisowo - handlowe. W 1999 roku PEKAES Auto-Transport S.A. przyjął nazwę PEKAES S.A.

...:::A OTO FOTKI ICH TABORU:::...


Autobus jechał z Warszawy do Nadmy - nie licząc kierowcy stan pasażerski : 1 (słownie : jeden) pasażer

Kolega jak zwykle uprawia demagogię - cóż, taka widać przypadłość. Niemniej powyższa obserwacja nie jest raczej zmanipulowana, bo w tym czasie (8 rano) cała miejscowość (podobnie jak 80% Marek itp) jedzie w kierunku Warszawy. Ale przecież nie upublicznisz swojej obserwacji na kursie o 7:40 w kierunku Warszawy - bo to nijak nie będzie pasowało do z góry założonej tezy.

Nie wiem, co chcesz udowodnić Frenczerze - bo fakt, że komunikacja do Nadmy nie prędko będzie rentowna, to nie żadna tajemnica. Ale mieszkańcy tej miejscowości (przepraszamy cię za swoją bezczelność) już dawno porzucili uprawianie pól na rzecz studiowania i pracowania w Warszawie - a od gminy, w której płacimy podatki, domagamy się sprawnego (dotowanego) transportu publicznego - czy to ZTM, czy PKS, czy prajwet operejter.

Nadma od jakiegoś czasu intensywnie obrasta nowymi domami i osiedlami - efekt boomu mieszkaniowego w Warszawie. Myślę, że z czasem pasażerów będzie coraz więcej.

To tyle - twoich dalszych obserwacji postaram się nie komentować, bo chyba nie warto i już chyba nawet nie chce mi się irytować.

P.S. Dla lepszego efektu proponuję ci ruszyć swoje szanowne siedzenie z łóżeczka i przeprowadzić wnikliwe obserwacje kursów z Warszawy do Nadmy o godzinie 5:45 i 6:40 - efekt pewnie będzie jeszcze lepszy - zero pasażerów, a może i brak kierowcy nawet!

Pozdrawiam!

w którym warsztacie mają uczyć się, zdobywać praktyczne umiejętności uczniowie zawodowych szkół samochodowych? kiedyś odbywali praktyki w warsztatach firm mających duży park maszynowy takich jak kolumny transportu sanitarnego, PKS Transbud. dziś takich firm nie ma, prywaciarz jeśli ich przyjmie na praktykę to żeby odkręcili koła, posprzątali na fajrant lub skoczyli po piwo dla "mistrza". do żadnej innej pracy nie są dopuszczani "bo popsują". w dużych serwisach, jeśli któremu uda się załapać to uczeni są raczej jak oszukiwać i robić w bambuko klienta. nie ma tam ani instruktora ani kogoś kto by wytłumaczył, nauczył. na to nie ma czasu- liczy się przerób, liczy się kasa.

W ostatnim czasie miałem okazje jezdzic na trasie Kalwaria - Kraków i potwierdzam PKS Bielsko ma promocje w godzinach jazdy busów na tej samej trasie i z Kalwarii do Kraka jazda w wygodnym, klimatyzowanym autobusie to 4.10 zł.

Jeszcze lepszy jest PKS Zywiec u nich kurs Kalwaria - Kraków to 3.50 zl !

Co do jazdy busami - mozna z nich skorzystac tylko wtedy gdy sie komus spieszy ale pojemnosci i transporcie juz tutaj duzo napisano, czasem jest to podobne do transportu w Indiach :)

A co do tematu - PKSy także Wadowicki - padaja bo sa źle zarzadzane przez ludzi, którzy sa z tzw. ukladu bo to co panstwowe to wiadomo okazja do obsadzania swoich. Proszę zerknąc kim jest Prezes PKS Wadowic i jaką miał funkcje przy ostatnich wyborach samorzadowych dla podpowiedzi tylko powiem - kolega Pana rzecznika z PO i wszystko jasne :)

Co do "kultury" kierowców to sa jescze w poznym PRL - podobnie jak i Prezes a wiadomo ryba psuje sie od glowy :)

Zapraszam tez do artykułu z Dziennika Polskiego z 08-06-2007, na KWA24.PL - Ratowanie tonącego