Dobry Nauczyciel — strony, Obrazki i wiele więcej na WordPress

photo

Witam serdecznie,
mam do sprzedania gitarowy preamp. Oparty jest na niskoszumnych elementach (kompensuje szumy, więc gitara może szumieć nawet mniej, niż wcześniej) oraz tranzystorach n-channel JFET. Układ dodaje do sygnału harmoniczne, zachowuje się więc jak lampka - co zresztą słychać
Poza dodaniem harmonicznych pozwala na dodatkowe wzmocnienie dźwięku. Preamp może być zamontowany w gitarze "na stałe" (włączenie następuje po włożeniu wtyczki do gniazda gitary), może być włączany przełącznikiem (jak znajdę to będzie w zestawie), może też być zamontowany w stompboxie.
Posiada regulację wzmocnienia i natężenia harmonicznych.
Preamp jest miniaturowy i wejdzie do każdego wiosła. Zasilany baterią 9V. W zestawie instrukcja obsługi oraz gniazdo jack stereo.

Cena? Jedyne 30zł + koszt przesyłki

Sprzedaję, gdyż w połączeniu z Hellfire miałem nieco za wysoki output

UWAGA! Nie jest to kopia popularnego Tillmana, który tylko wzmacnia dźwięk a których pełno w necie za kolosalne pieniądze (np. J-P electronics wołają sobie za niego 60zł!) - jest to preamp zaprojektowany przez firmę elektroniczną specjalizującą się w audio, sam preamp wykonywany jest przez elektroników z wieloletnim doświadczeniem, nie jakichś dzieciaków.

Więcej info na gg lub przez pw[/b]

Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu tych zadań.

1. Opisz działanie tranzystora bipolarnego jako transformatora rezystancji zbudowanego na dwóch diodach p-n.

2. Dane katalogowe tranzystora spolaryzowanego jak na rys. 1 określają wartości minimalną i maksymalną współczynnika prądowego równe - odpowiednio 50 i 125. Jakich stałych punktów pracy należy się spodziewać dla tego tranzystora? Czy są one do przyjęcia , jeżeli tranzystor ma pozostawać w zakresie liniowym pracy?


rys1.

3. Zanalizować wzmacniacz na rys. 2. Jakie wzmocnienie napięciowe uzyskamy, jeżeli na wejście podłączymy generator o sygnale sinusoidalnym z amplitudą 10mV wartości średniej? β=160, βf=150


rys2.

4. Dla tranzystora polowego złączowego n-JFET z rys. 3. Obliczyć Udsi Ugs jego parametry gm, Up i Ids są tak dobrane, że Id = 5mArys 3

Dziękuję za każdą sensowną odpowiedź.

Kurs: Przyrzady polprzewodnikowe 1 Wykład

Ocena: Może być

Z panem doktorem, napewno się sporo nauczysz. Skrypt co prawda jest bardzo słaby, ale po necie krąży rękopis doktora, który to warto pozyskać i wykuć. Wykład prowadzi zrozumiale, jest całkiem miły. Co do oceniania, to widać że jest bardzo wymagający, każdy szczegół potrafi wyłapać i bezwzględnie tnie punkty. Np. jeśli całe pytanie pięknie opiszesz a pomylisz się w symbolu tranzystora JFET, np. w strzałce to potrafi walnąć zero za pytanie, "bo nie znasz podstaw". Dla tych co chcą pchnąć jak najmniejszą linią oporu, odradzam.

Witam. Mam następujący problem. Otóż posiadam płytę sterownika pralki automatycznej GORENJE WA 64163 podejrzaną że jest padnięta. Tzn, program pralki działa, ale nie reagują żadne mechanizmy, w tym silniki, zawory itd. Sprawdziłem już przekaźniki są OK. Natomiast w obwodzie ich cewek są elementy SMD podobne do tranzystorów, ale niestety wpisując ich symbol do Google natrafiłem:
A. na tranzystor JFET ?? Bardzo wątpliwe.
B. Na podwójną diodę, właściwie 2 w jednej obudowie.
Symbol tego elementu to A7S39
I mam drugie pytanie, czy jest prosty sposób sprawdzenia triaków za pomocą przyrządu multimera cyfrowego. Wiem że są sposoby na bateryjkę, i z podawaniem napięcia, ale ja wolał bym nie wylutowywać triaków z płytki, i nie podawać tam żadnych napięć. Tak na marginesie w 80% wykonanej w SMD.
I co to mogą być za elemety przy triakch przypominające trochę bezpieczniki polimerowe, ale włączone między ich anody A! i A2. Omomierz pokazuje że nie przewodzą ?? Na kondensatory mi nie wyglądają, bo nie mają oznaczeń dla nich haraktrystycznych. Ich oznaczenia to UE89 2750 7K9I na płytce są oznaczone jako VDR. Domyślam sie że to warystor, ale pewności nie mam, aż tak na elektronice się nie znam.

Serdecznie witam -

Kulpina przepraszam!, i dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiłem.
Drucik posrebrzony do zblokowania wszystkich nóżek tranzystora, to nie mój pomysł. Podpatrzyłem go u zawodowców elektroników. Twierdzili że jest doskonały.

Seg - jeśli tak, to jesteś bardzo zapobiegliwy. Szkoda by było Laptopa przez moment nieuwagi. Jednym ze sposobów jaki przeczytałem, jest ciepła kąpiel pod prysznicem, a potem bransoletka z uziemieniem, na ile sposób skuteczny, - nie wiem. Ja osobiście stosuję bransoletkę z uziemieniem do rury kaloryfera, a JFET-y lutuję małą lutownicą grzałkową, którą wyłączam krótko przed lutowaniem. Napisz mi jakiej używasz lutownicy do ich wlutowania. Każde doświadczenia są dla mnie cenne, aby zmniejszyć ryzyko do minimum.
Wiesz!, nie wpadłem na to, mam takie woreczki od podzespołów komputera. Zastosuję je do przechowywania JFET-ów i MOSFET-ów.
Serdecznie pozdrawiam
Tadeusz.